Novinky

Pracujeme na velkém vylepšení zahrady

Ve spolupráci s architektem jsme vyprojektovali rekonstrukci zahrady, abyste se tu cítili ještě lépe. První je realizována výstavba posezení u ohniště, poté vylepšíme dětské hřiště. Pak bude následovat stavba zpevněné plochy u altánu pro posezení ve stínu. Podstatné změny zahrada dozná v oblasti instalované flory, vytvoření zákoutí a snadno udržitelných ploch. Zvažujeme, zdali se pusíme do sauny, skleníku a venkovního sklípku.

Posezení u ohniště

V rámci rekonstrukce zahrady jsme jako první počin vybudovali příjemné posezení u ohniště, osazeného polohovacím grilem s pevnou lavičkou pro 12 osob plus zahradní stoličky. V suché zídce za lavičkou najdete spoustu bylin potřebných při grilování.

Oprava příjezdové cesty

Konečně máme opravenou příjezdovou silnici k chalupě. Povrch cesty je zpevněn asfaltovým granulátem, ketrý se snad brzy na sluníčku spojí, zamezí vymýlání kolejí a tím zjednoduší příjezd k chalupě. Nicméně sklon zůstává i po opravě stejný. :)

Vylepšení altánku

Na základě námětů našich hostů jsme do altánku pořídili malou chladničku, která je zasazena pod barový pult. Koncem července jsme také pod dřezem zprovoznili malý bojler na teplou vodu. Stále myslíme na Váš komfort.

Přírodní zástěna

V roce 2016 jsme u solární sprchy zasadili vrbové pruty, které za loňský rok dostatečně vzrostly, abychom z nich letos najaře mohli splést základ přírodní zástěny k solární sprše pro zvýšení Vašeho soukromí při sprchování.

EET

Nový systém nás donutil odstoupit od přijímání plateb za pobyt v hotovosti. Částky, které bychom museli vynaložit na zřízení a provoz EET raději využijeme na zlepšení vybavení chalupy a zkrášlení zahrady. Děkujeme za pochopení.

Altánek

Nainstalovali jsme pro Vás v altánku kuchyňskou linku s dřezem pro pohodlnější přípravu a zpracování potravin při grilování. Již nebudete muset chodit s nádobím do chalupy nebo oplachovat sklenice od piva ve venkovní výlevce.

Knihy a časopisy

Doplnili jsme pro Vás naši knohovnu a mnoho dalších titulů, ze kterých si vyberete v jakékoliv náladě. Najdete zde také mnoho dětských knih a skládaček. K dispozici je také mnoho ročníků časopisu Apetit a National Geographic.

Sušák na prádlo

Pro vlastní i Vaše potřeby jsme vyrobili rustikální sušák na prádlo, který jsme vztyčili na trávníku za domem. Kromě věšení prádla slouží pouze k rozhledu pro kočky. Kolíčky na prádlo najdete nad botníkem u vchodu do chalupy.

Solární sprcha

U mola jezírka je nově solární sprcha s kapacitou až 40 litrů pro příjemné osvěžení nebo opláchnutí před a po koupání v jezírku. Na rozdíl od jezírka lze pod sprchou používat mýdlo a šampony, které odtečou drenáží mimo jezírko.

Zahradní altán

Dokončili jsme stavbu uzavřeného zahradního altánu s výsuvnými okny a velkým grilem. K posezení při nepříznivém počasí se do altánu vejde zhruba 16 osob. Od letní sezony 2014 bude altán plně k dispozici našim hostům.

Zahájení provozu

Počátklem ledna 2014 jsme zahájili ostrý provoz ubytovacího zařízení se dvěma apartmány a celkovou akapcitou až 25 osob.