Kde se vzal název Winterflur?

Stabilní katastr.

Když císař František I. v roce 1817 vydal patent o pozemkové dani a vyměření půdy, bylo zapotřebí zaznamenat do map stav pozemků v měřítku 1:2880. V Čermné byly katastrální mapy dokončeny v roce 1841 a v místě kde dnes stojí naše chalupa již stál zděný dům a na louce nad domem se objevil zažitý název Winterflur (Severní role, pláň, ...)

Na mapě je zřejmé logické dělení pozemků podle jejich povahy a účelu s logickou návazností, kterou na dnešních katastrálních mapách leckde postrádáme. K původní nemovitosti s dnešním číslem popisným 100 (do přečíslování v roce 1805 pod číslem popisným 67), patřily rozsáhlé polnosti, louky a lesy o rozloze kolem 30 hektarů.

..... 2010

REKONSTRUKCE TRVALA DÉLE JAK DVA ROKY ...

Našim cílem bylo na jedné straně vrátit domu jeho původní předválečný ráz, na straně druhé přizpůsobit modernějšímu stylu bydlení a konečně také využití podkroví a hambálek pro druhou obytnou zónu, kterou našim hostům nabízíme k pronájmu.

Rekonstrukce byla zahájena najaře roku 2011 obnažením obvodu domu a ukončena v létě roku 2013 osázením rostlin v koupacím jezírku.

Co byste měli vědět, dříve než se rozhodnete k nám přijet.

KAPACITA

Standardní ubytovací kapacita je do 18-ti osob. Pro krátkodobý pobyt je možné využít přespání v rozkladacích křeslech a gaučích umístěných v obývací části. Maximální kapacita je až 25 osob.

SOUKROMÍ ZAJIŠTĚNO

Objekt je pronajímán vždy jen jedné skupině hostů. Přestože majitelé sporadicky obývají spodní část chalupy, s hosty po dobu jejich pobytu nepřichází do kontaktu. Altán i jezírko jsou plně k dispozici pouze hostům.

POLOHA CHALUPY

Chalupa leží hluboko v obci na vyvýšené východně orientované stráni daleko od silnice s pěkným rozhledem do okolí. Nejbližší sousedi jsou zhruba 100 metrů pod domem. Nad domem jsou jen louky a les.

VLASTNÍ STRAVOVÁNÍ

Ubytování nabízíme s vlastním stravováním. V apartmánech jsou dobře vybavené kuchyňské linky s indukčním sporákem, troubou, chladničkou a myčkou nádobí. Zájemcům zprostředkujeme catering nebo dovoz nápojů.

DOPRAVA

Do Čermné zajíží autobus z Trutnova a Chotěvic. Nejbližší vlaková zastávka je v Chotěvicích nebo Hostinném (oboje 4km). Díky tomu je nejvhodnější doprava osobním vozem, který může parkovat přímo u domu.

PŘÍJEZDOVÁ CESTA

K chalupě vede krátká, leč poměrně příkrá zpevněná cesta (až 20%). Zejména pak v zimním období je proto příjezd k chalupě komplikovanější a proto doporučujeme s sebou mít případně sněhové řetězy.

PARKOVÁNÍ

Přímo před domem je parkovací plocha pro 4 osobní vozy. Pod domem je zpevněná komunikace nebo u spodní garáže lze zaparkovat dalších šest vozidel. Parkování na travnatých plochách kolem domu není povoleno.

VELKÁ ZAHRADA

Na přilehlé zahradě je dětské hřiště, otevřené ohniště, koupací jezírko a uzavíratelný altán, díky čemuž je přímo u domu mnoho příležitostí k aktivitám rodin s dětmi.

OMLUVA VOZÍČKÁŘŮM

Pronajímané prostory se nachází v horním patře chalupy, kam se hosté dostanou po schodišti. Díky tomu, strmosti příjezdové cesty a terénní členitosti zahrady je pobyt vozíčkářů značně ztížen.

DOMÁCÍ MAZLÍČCI

Po dohodě je možné s sebou vzít čistotné a zvladatelné domácí mazlíčky s vědomím toho, že zahrada kolem domu není oplocena a mohou tudíž snadno přijít do kontaktu s lesní zvěří.

CO MÁTE V CENĚ

Každý z hostů má připravenu povlečenou postel a ručník. V koupelnách jsou ručníky na ruce, dostatečná zásoba toaletního papíru a mýdla. V kuchyňkách je vždy po jedné tabletě na každý den pobytu. Na požádání Vám zapůjčíme dětskou postýlku, sedačku ke stolu, stupínek k umyvadlu, dětské prkénko na toaletu nebo vidličky na opékání špekáčků, atd.

ZA CO SE DÁ PŘIPLATIT

Za menší poplatek Vám zapůjčíme osušky k jezírku, přenosný gril, vidlice a motor k velkému grily, výčepní zařízení s chlazením a narážečem. Po dohodě je možné zajistit sudové nápoje, občerstvení a zprostředkování cateringu. Pro letní akce je možné zapůjčit party stan 3x6m.